دیکتاتوری و توحش دامنه دار سکولاریستهای کمونیست چینی بر مسلمین : مهلت به معترضان تخریب یک مسجد؛ یک هفته وقت دارید خود را تسلیم کنید!

مهلت چین به معترضان تخریب یک مسجد؛ یک هفته وقت دارید خود را تسلیم کنید!

مسلمین باید دقت داشته باشند زمانی که رسول الله صلی الله علیه وسلم با کفار یهودی اطراف مدینه یا با کفار نصرانی نجران یا با کفار زرتشتی الاحساء یا با کفار مشرک بنی خزاعه و بنی ضمره و غیره بر علیه دشمن اصلی یعنی کفار سکولار و مشرک قریش متحد می شود دلیل بر خوب بودن عقیده و اعمال این کفار نیست.

هم اکنون نیز اگر دارالاسلام ایران در جهاد با آمریکا و ناتو با کفار روس یا چینی و غیره متحد شده است دلیل بر خوب بودن عقیده و اعمال این کفار و رضایت به عقاید و رفتار این کفار نیست.

لطفا اهل فهم و دقت باشیم .

پلیس حکومت سکولار کمونیست چین در اقدامی عجیب‌ به معترضان مسلمانی که مانع تخریب یک مسجد باستانی در این کشور شده بودند، یک هفته مهلت داده است تا به دلیل آنچه از آن با عنوان «برهم‌زدن نظم اجتماعی» و «اقدامات جنایتکارانه» یاد کرده، خود را تسلیم کنند.

پس از اعتراضات مختلف به تخریب یک مسجد باستانی در شهر عمدتا مسلمان‌نشین “ناگو” در جنوب غربی استان یون‌نان چین که از روز شنبه آغاز شده است، ده‌ها نفر بازداشت شده‌اند. مقامات چینی برای تخریب چهار مناره و سقف گنبدی مسجد “ناجیایینگ” مربوط به قرن سیزدهم برنامه دارند و همۀ مخالفان را تهدید به بازداشت کرده‌اند.

مردم اعلام کرده‌اند به هیچ وجه اجازه تخریب مسجد را نخواهند داد. یکی از مسلمانان شهر ناگو به خبرنگاران گفت: «مسجد خانه مسلمانانی مانند ماست. اگر آنها سعی کنند آن را از بین ببرند، هرگز به آنها چنین اجازه‌ای نخواهیم داد.» در همین حال پلیس شهر همچنان درحال بازداشت افراد است و به فراری‌ها اخطار داده که حداکثر تا ۶ ژوئن خود را تسلیم کنند. استان یون‌نان محل استقرار بخش بزرگی از قوم «هوی»، یک گروه قومی عمدتا مسلمان است که در مواجهه با سرکوب گسترده حزب کمونیست چین تحت فشار قرار دارند. یک کارشناس قوم هوی که در دانشگاه منچستر بریتانیا تدریس  می‌کند، می‌گوید: اگرچه فشارها بر مسلمانان خارج از ترکستان شرقی اسغال شده کمتر بوده، اما ساکنان دیگر مناطق نیز بارها شاهد تخریب یا «بازسازی اجباری» مساجدشان از سوی پلیس چین بوده‌اند که با هدف «مطابقت با مفاهیم رسمی زیبایی‌شناسی چینی‌ها» صورت می‌گیرد.

از زمان روی کار آمدن رئیس‌جمهور شی جین‌پینگ در یک دهه پیش، دولت چین به‌دنبال دیکتاتوری بیشتر بر مسلمین بوده است به‌طوری‌که پکن به بهانه «مبارزه با تروریسم و افکار افراطی» مسلمانان را بازداشت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *