گذری کوتاه به دستاوردهای امارت اسلامی افغانستان طی دو سالی که به حکم رسیده است.(۱/۳)

گذری کوتاه به دستاوردهای امارت اسلامی افغانستان طی دو سالی که به حکم رسیده است.(۱/۳)

به قلم: دکتر سعید افغانی

مردم مجاهدپرور افغانستان پس از بیست سال از اشغال وطن و سرزمین خود توانستند با فداکاری های فراوان، خون های پاک و نیک جوانان، بزرگان و کودکان افغان، آزادی، استقلال و تسلط کامل بر کشور خود را به دست آورند.
دو سال از رهایی افغانستان، دیار فاتحان و مجاهدان از لوث اشغال وحشیانه بیگانگان و استعمار استکباری می گذرد، اشغالگرانی که ادعای خدایی می کردند و گمان می کردند تدبیر کننده امور هستند.
آره! بیست و دو سال پیش، در سال ۲۰۰۱، بوش به جهانیان وعده داد که جنبش طالبان و امارت اسلامی افغانستان را به طور کامل از بین خواهد برد و این گروه ستمدیده چاره ای جز مرگ یا زندان ندارد، پس آن لحظات سیاه خونریزی، ویرانی کشور و کشتار بیگناهان برای دو دهه آغاز شد.
اما ماجرا برعکس شد و خداوند مقوله تاریخی را که رهبر و مؤسس امارت اسلامی افغانستان، مجاهد مجدد، ملا محمد عمر مجاهد (رحمه الله) گفته بود، را محقق کرد. آنجا که گفت: «آمریکا به ما وعده شکست داد و خداوند به ما وعده پیروزی داده است، خواهیم دید کدام یک از این دو وعده صادقتر است و شکی نیست که وعده خدا محقق می شود و ما ان شاءالله پیروز خواهیم شد.»
خداوند به وعده خود وفا کرد و بندگان مؤمن خود را پیروز کرد و احزاب را به تنهایی شکست داد.
در ۳۱ آگوست ۲۰۲۱ میلادی، یعنی پس از قریب به بیست سال جهاد و مقاومت در برابر اشغالگر خارجی، دشمن بیرون رانده، شکست خورده و تحقیر شد و افغانستان سرافراز و مردم قهرمان آن به آزادی و استقلال دست یافتند. و امروز در ماه اگست ۲۰۲۳ میلادی پس از دو سال از حکومت امارت اسلامی افغانستان از دستاوردهای امارت اسلامی سخن خواهیم گفت
شایان ذکر است که جهان گواه است در این دو سال دشمنان چه اندازه توطئه کرده و کشور با چه چالش هایی مواجه بوده است.

 • شکست دشمن و رسیدن به استقلال و آزادی:
  امارت اسلامی افغانستان پس از شکست سومین امپراتوری جهان در افغانستان، یعنی ناتو، به رهبری فرعون عصر،(آمریکا )به قدرت بازگشت.
  این شکست یکی از بزرگترین دستاوردهای امارت اسلامی افغانستان به شمار می رود.
  با این فتح روح پیروزی و قدرت و ایمان به خداوند متعال و نصرتش برای بندگان مؤمنش زنده شد و پوزه دشمنی به خاک مالیده شد که گمان می کرد در میدان مبارزه و قتال بی رقیب است.
 • عفو عمومی:
  از جمله دستاوردهای بسیار بزرگی که در دو سال گذشته امارت اسلامی افغانستان به دست آورده است، احیای تاریخ نبوی بود
  در اولین گام رهبر امارت اسلامی، شیخ هیبت الله آخوندزاده (حفظه الله)اعلام کرد عفو عمومی برای همه کسانی است که با اشغال وحشیانه آمریکا همکاری کردند و از استعمار ناعادلانه خارجی حمایت کردند.
    مجاهدین امارت اسلامی عملکرد پیامبر صلی الله علیه و آله پس از فتح مکه را تکرار کردند، اذهبوا فأنتم الطلقاء

حتی بزرگترین همکار با اشغالگران آمریکایی به نام حامد کرزی در نتیجه این عفو عمومی رهبر امارت اسلامی، امروز در کابل، پایتخت افغانستان، در امنیت و رفاه و همراه با تعداد زیادی از مزدوران پیشین آمریکا زندگی می کنند. مهمتر از همه، همه اعضای امارت اسلامی در قبال همه کسانی که در کنار نیروهای خارجی اشغالگر بودند متعهد شدند که به این تصمیم پایبند باشند.

 • تشکیل دولت و حفظ کادرها و متخصصان:
  همه جهان به ویژه غرب و آمریکا در ابتدا تصور می کردند که امارت اسلامی قادر به مهار و مدیریت حکومت نیست، اما امارت اسلامی و رهبران آن در دو سال گذشته ثابت کرده اند که شایسته اداره حکومت و مدیریت آن هستند. همانگونه که طول بیست سال توان جهاد و مقاومت را داشتند می توانند امور سیاسی و اقتصادی را هم مدیریت کنند.

آره! امارت اسلامی در آغاز فتح افغانستان، پس از بیرون راندن اشغالگران و عوامل آنها از سرزمین های افغانستان، حکومتی را تشکیل داد که شامل همه مردم خود از جنوب و شمال، شرق و غرب بود و کادرها و متخصصان را در همه زمینه ها حفظ کرد. و کارمندان اداری اداره سابق کابل را که تقریباً ۸۰۰ هزار کارمند می‌رسیدند، حفظ کردند.

 • ثبات وضعیت امنیتی در سراسر کشور:
  افغانستان پس از چهار دهه جنگ مداوم و بی ثباتی توانست به امنیت و ثبات دست یابد.
  نیروهای امنیتی امارت اسلامی توانستند در مدت کوتاهی با حفاظت از اراضی و مرزها، مبارزه با داعش و گروه موسوم به مقاومت ملی وابسته به برنامه‌های اطلاعاتی فرانسه و رژیم صهیونیستی فضایی امن و آرام را در سراسر کشور ایجاد کنند و امنیت ملی را تقویت کرده و جنایات و تبهکاری را به حداقل برساند.

ادامه دارد ….. ان شاء الله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *